Bir Murat ÇELİK Kuruluşudur... Başarmak Karar Vermektir.
Adır Köyü
ANASAYFA NOSTALJİ FOTO VİDEO SPOR BASINDA ADIR İLETİŞİM VE ÖNERİ SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Online
Bugün Tekil167 
Bugün Çoğul582 
Toplam Tekil 2250530 
Toplam Çoğul5024628 
Ip 3.235.228.219

VAN HAVA DURUMU

VAN
Tebrikler Mahmut Köroğlu...

Tebrikler Mahmut Köroğlu...

Tarih 17.Nisan.2013, 10:21 Editör harunebiri

Köylümüz Mahmut KÖROĞLU; Doğu Anadolu Bölgesi Genç Girişimciler Kurulu Başkanı seçildi.

Köylümüz Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut KÖROĞLU; Doğu Anadolu Bölgesi Genç Girişimciler Kurulu Başkanı seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği'nin (TOBB), 81 ilin genç girişimciler kurulu başkanlarının katılımıyla Ankara'da gerçekleştirdiği Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığı seçimlerini, Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu kazanarak Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı seçildi.


Yapılan seçimler öncesinde bir konuşma yapan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, girişimciliği özendirmek için kurdukları kadın ve genç girişimci kurulları mayasının tuttuğunu belirtti. Her geçen gün kendisinden iş isteyenlerin sayısının azaldığını, iş kurmak için yardım isteyenlerin sayısının arttığına dikkat çeken HİSARCIKLIOĞLU, "Ne mutlu ki bunların önemli bir kısmı kadın ve gençlerimizdir. Artık günde ortalama 20 yeni iş fikri ile geliyor. Son 3 yıldır girişimcilik ülkemizde moda oldu. Ama aslında biz moda olsun diye değil, ülkemizin geleceği için bu konuyu önemsedik. 2012 yılında girişimcilikle ilgili 267 toplantıya davet edildim" şeklinde konuştu.

Van, Erzurum ve Iğdır Genç Girişimciler Kurulu Başkanları'nın aday olduğu Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı seçimleri sonunda ise Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu, 8 oy alarak Doğu Anadolu Bölge Başkanı seçilirken, Erzurum Genç Girişimciler Kurulu Başkanı 4 ve Iğdır Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ise 2 oy aldı.

Yapılan seçimleri değerlendiren Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu, kendisine güvenerek oy veren tüm bölge Genç Girişimciler Kurul Başkanlarına teşekkür etti. Köroğlu, "Bölge için 3 il aday olmuş ve bölge illerimizin genç girişimcileri bizleri tercih etmişlerdir. Van'ın tercih edilmesinde seçim öncesi Genç Girişimciler Kurulu'nun yaptığı çalışmalar değerlendirilmiş ve Van'ın, bölgenin stratejik konumunda yer alması, ayrıca diğer illerle yakın çalışmamız gibi nedenler dolayısıyla bizlerin bölge başkanı olmamızda etkili olmuştur" dedi.


Van Ticaret ve Sanayi OdasıYönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu'na da teşekkür eden Köroğlu, "Bölge başkanlığı seçimlerinde Sayın Başkanımız Mirza Nadiroğlu bizleri yüreklendirdi. Yaptığımız tüm çalışmalarımızda bizleri destekleyerek, cesaret vermiştir. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Mirza Nadiroğlu'na şahsım ve kurulum adına teşekkür ediyorum. Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteklerinin tüm odalara örnek olması gerekir" ifadelerini kullandı.


Seçimler öncesi Van Genç Girişimciler Kurulu olarak bölgedeki tüm Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarıile bire bir görüşmeler yaparak seçilmeleri halinde yapacakları çalışma ve hizmetleri anlattıklarını da kaydeden Köroğlu, "Bu çalışmalarımız Van'ın tercih edilmesinde önemli bir rol oynamışlardır. TOBB çatısı altında 7 bölge başkanlarından biri olarak görev alacak olan Van, tüm bölgeye en iyi hizmeti vermeye ve bölgeyi en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterecektir. Bu dönemde Van başta olmak üzere tüm bölgemizde genç girişimci sayısının artması ve gençlerin iş dünyasında daha aktif olması noktasında Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın da destekleriyle girişimlerimizi artırarak devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.


Bu sebeple Mahmut Köroğlu' na yeni görevinde başarılar diliyor ve kendisini adirli.com olarak kutluyoruz...
 
 
 
Vali Karaloğlu' ndan Mahmut Köroğlu' ya Destek Sözü...
 
 

Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı'na yeni seçilen Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu'nu kabul etti.

Geçtiğimiz hafta Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 81 ilin genç girişimciler kurulu başkanlarının katılımıyla gerçekleştirdiği Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığı seçimlerinde en fazla oyu alarak Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı'na seçilen Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Köroğlu, ilk ziyaretini Van Valisi Münir Karaloğlu'na yaptı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu, Mahmut Köroğlu'na yeni görevinde başarı dileklerini iletti. Köroğlu da, kendisini kabul eden Vali Münir Karaloğlu'na teşekkür ederek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde çalışmalarını yürütecek olan genç girişimciler oluşumu hakkında bilgi verdi. Hükümetin başlatmış olduğu çözüm sürecinin Türkiye'deki genç girişimcilerin bölgeye yatırım yapma konusunda heyecanlandırdığını kaydeden Köroğlu, bu konuda Van'ın ve bölgenin yatırım potansiyelini anlatmak amacıyla TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve işadamı Ali Sabancı'nın da katılımıyla bir toplantı yapmayı planladıklarını aktararak destek istedi.

Vali Münir Karaloğlu da, Genç Girişimciler Doğu Anadolu Bölge Başkanı Mahmut Köroğlu'na yapılacak toplantı konusunda destek olacağı sözünü verdi.

Bu haber 4911 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Köy Tanıtım

Satılık ve Kiralık Bürolar...

Satılık ve Kiralık Bürolar... yeni yapılmış iş merkezinde Avukatlar ın yoğun kaldığı 2+1 ve 3+1 sıfır bürolar...

Lim Manastırı (Tewledér)

Lim Manastırı (Tewledér) Lim/Lim Anabad Manastırı , adaların en büyüğünde inşa edilmişti ve daha 884'te varlığı biliniyordu .Ugradığı tü...

SOSYAL MEDYADA ADIR

16 Mart 1988 Halepçe Katliamını Kınıyoruz...16.Mart.2022

HAFTANIN SÖZÜ

"Güneşin
sana
gelmesini
istiyorsan,
gölgeden
çık."

Konfüçyüs

ANKET

Bu Yıl Köy de Buluşma Programı Düzenlensin mi?Tüm Anketler

 

Site Adır Köyünü tanıtmak için 2010 yılında kurulmuş kişisel bir sitedir. Siteye katkıda bulunmak için köyümüzle ilgili her türlü dökümanı gönderebilirsiniz. e-mail adresim ****harunebiri@hotmail.com**** Bütün telif hakları Harun EBİRİ'ye aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Site Tasarım ve Editleme     |     Harun EBİRİ

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi