Adır Camii İçin Yardım Talebi...


Açıklama: Ramazan Bayramı Namazı Yeni Camii de kılınacak nasip olursa. Tüm köylülerimiz ve akrabalarımız lütfen erinmesinler ve 20 dakikalık yolculukla namazı köyde bizimle kılsınlar.
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 20.Haziran.2017
Geçerli Tarih: 19.Eylül.2019, 16:06
Site: Adır Köyü
URL: http://www.adirli.com/default.asp/haber_detay.asp?haberID=697


   2011 Depreminde yıkılan ve halen inşaatı bitmeyen Adır Köyü Camiisini taziye nedeniyle gittiğimiz 19.06.2017 tarihinde birkaç fotoğrafını çekme ve eksikliklerini görme imkanı bulduk. Aslında işin büyük bir kısmı bitmiş sadece küçük işler kalmış. Proje olarak çok güzel düşünülmüş ve köy için bir nimet aslında. Camii, Taziye Evi, Ölü Yıkama Evi, Lavabolar, Çocuk Kuran Kursu (Kız ve Erkek Ayrı), Kadın Kuran Kursu, Çay Ocağı vb. bir dizi hizmet düşünülmüş.
 
  Bu haberi yapmamızın amacı bu mübarek aylarda yardımları, sadakası, Zekatı olan köylümüz olsun olmasın tüm yardımsever insanların buraya yardım etmesi ve 6 yıldır Camisiz olan köyümüzün yeniden Camisine kavuşmasının sağlanması. Çok fazla işi kalmasa da bu işi imece usulü yardımlaşarak yapmak daha hızlı olacağı kanaatindeyiz...

   Son olarak Ramazan Bayramı Namazı Yeni Camii de kılınacak nasip olursa. Tüm köylülerimiz ve akrabalarımız lütfen erinmesinler ve 20 dakikalık yolculukla namazı köyde bizimle kılsınlar.

  Şimdiden Allah yapacağınız veya vesile olacağınız yardımlardan ötürü hepinizden razı olsun. Eksiklikler ve hizmetler fotoğrafların altında yazmaktadır...

  Dış Kaplama İşi Kalmış Camimizin Son Dış Görünüşü...
  İçi Bitmiş Sadece Elektrik ve Aydınlatma işi Kalmış
  Duvar Kaplamaları ve Mimber Eksik
   
 
 
 
 
  Zemin Kaplaması ve Halısı Eksik
  Merdivenlerin Kenar Korkulukları Eksik
 
  Mutfak İçin Mermer Tezgah ve Dolapları Eksik
  Abdest Alınacak Yer
  Lavabolar
 
  Ölü Yıkama Yeri  (Mıri Şo)
 
  Erkek Çocuklar İçin Kur'an Kursu
  Kız Çocuklar İçin Kur'an Kursu
  Bayanlar İçin Lavabo
 

Bayanlar İçin Kur'an Kursu
adirli.com